Integrated Device Technology (IDT) 4MA187500Z3AACUGI8
4MA187500Z3AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA187500Z3AACUGI8
Brief Description
OSC MEMS 187.50MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA187500Z3AACUGI8.pdf
Availability of 4MA187500Z3AACUGI8
QUANTITY
4MA187500Z3AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA187500Z3AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4MA187500Z3AACUGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency187.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA187500Z3AACUGI8
Related Links4MA187500, 4MA187500Z3AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA187500Z3AACUGI8 Details Description
Related parts for 4MA187500Z3AACUGI8
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 649 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf