3M 5-1181-1-4R
5-1181-1-4R picture photo
Mfg. Part Number
5-1181-1-4R
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET COP FOIL 25.4X101.6MM 5/PK
Datasheet Download
5-1181-1-4R.pdf
Availability of 5-1181-1-4R
QUANTITY
5-1181-1-4R Order Process
Ship out your order
Specifications of 5-1181-1-4R
Internal Part NumberEIS-5-1181-1-4R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents1181 Series REACH Declaration
MSDS Material Safety Datasheet1170,118x,119x,1245,1267,1345 MSDS
Featured ProductThermal Interface Materials
Electromagnetic Compatible (EMC) Products
3M Custom Die Cuts
Tape by Usage Type Guide
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series1181
ShapeDie Cut Rectangular
Thickness - Overall0.0035" (0.089mm)
Width1" (25.4mm)
Length4" (101.6mm)
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5-1181-1-4R
Related Links5-118, 5-1181-1-4R Datasheet, 3M Distributor
5-1181-1-4R Details Description
Related parts for 5-1181-1-4R
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BLUETOOTH FRONT-END 20SSOP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 25PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X5 GREEN TH datasheet.pdf
INPUT MODULE 2 DIGITAL datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (C-128-04) datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
IDT WIRE GUIDE COMB datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf