| Internal Part Number | EIS-5-4932-1.5S | |
| MSDS Material Safety Datasheet | 4932 MSDS | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Tapes, Adhesives | |
| Family | Tape | |
| Series | - | |
| Packaging | Box | |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided | |
| Adhesive | Acrylic | |
| Backing, Carrier | Paper | |
| Thickness | 0.200" (200 mils, 5.080mm) | |
| Thickness - Adhesive | - | |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) | |
| Width | 1.50" (38.10mm) | |
| Length | 1.50" (38.10mm) | |
| Color | White | |
| Usage | General Purpose | |
| Temperature Range | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 5-4932-1.5S | |
| Related Links | 5-493, 5-4932-1.5S Datasheet, 3M Distributor | |
 | 2-104353-0 | CONN HDR BRKWAY 80POS R/A DUAL | datasheet.pdf | |