3M 5-9495MP-1.5S
5-9495MP-1.5S picture photo
Mfg. Part Number
5-9495MP-1.5S
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
1.5/PK" SQUARE - 5/PK
Datasheet Download
5-9495MP-1.5S.pdf
Availability of 5-9495MP-1.5S
QUANTITY
5-9495MP-1.5S Order Process
Ship out your order
Specifications of 5-9495MP-1.5S
Internal Part NumberEIS-5-9495MP-1.5S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety Datasheet9492MP(F), 9495MP(F), 9495FL MSDS
9495MP MSDS
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
Series-
PackagingBox
Tape TypeDouble Coated, Double Sided
AdhesiveAcrylic
Backing, CarrierPolyester
Thickness-
Thickness - Adhesive0.0057" (5.7 mils, 0.145mm)
Thickness - Backing, Carrier, Liner0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Width1.50" (38.10mm)
Length1.50" (38.10mm)
ColorClear
UsageBonding
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5-9495MP-1.5S
Related Links5-9495, 5-9495MP-1.5S Datasheet, 3M Distributor
5-9495MP-1.5S Details Description
Related parts for 5-9495MP-1.5S
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 83MA 29 OHM TH datasheet.pdf
IC POT DPP 50K 64TAP 24SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 24TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE 850LM WHT datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 12SKT CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FEED ARM SHAFT datasheet.pdf
ATTENUATOR 9 DB DC 18GHZ datasheet.pdf