3M 5-AB5030-1.5S
5-AB5030-1.5S picture photo
Mfg. Part Number
5-AB5030-1.5S
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET POLYMER RES 38.1MM SQ 5/PK
Datasheet Download
5-AB5030-1.5S.pdf
Availability of 5-AB5030-1.5S
QUANTITY
5-AB5030-1.5S Order Process
Ship out your order
Specifications of 5-AB5030-1.5S
Internal Part NumberEIS-5-AB5030-1.5S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsAbsorber Date Code Decipher
MSDS Material Safety DatasheetAB 5000 Series MSDS
Featured ProductThermal Interface Materials
EMI/RFI Absorbers
Electromagnetic Compatible (EMC) Products
3M Custom Die Cuts
Tape by Usage Type Guide
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesAB5000S
ShapeDie Cut Square
Thickness - Overall0.014" (0.35mm)
Width1.50" (38.10mm) 1 1/2"
Length1.50" (38.10mm)
AdhesiveAcrylic, Nonconductive
Temperature Range-13 ~ 185°F (-25 ~ 85°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5-AB5030-1.5S
Related Links5-AB50, 5-AB5030-1.5S Datasheet, 3M Distributor
5-AB5030-1.5S Details Description
Related parts for 5-AB5030-1.5S
IC REG LDO ADJ 7.5A TO220-5 datasheet.pdf
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 1.7A 50 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 200MW SOD323 datasheet.pdf