| Internal Part Number | EIS-5-F9469PC-1.5S | |
| MSDS Material Safety Datasheet | F9469PC MSDS 946x, F946x, 9473. F9473 Article Info. | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Tapes, Adhesives | |
| Family | Tape | |
| Series | VHB™ F9469PC | |
| Packaging | Box | |
| Tape Type | Adhesive Transfer Tape | |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) | |
| Backing, Carrier | Polycoated Kraft Liner | |
| Thickness | 0.0092" (9.2 mils, 0.234mm) | |
| Thickness - Adhesive | - | |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | - | |
| Width | 1.50" (38.10mm) | |
| Length | 1.50" (38.10mm) | |