Littelfuse 5.0SMDJ28CA-T7
5.0SMDJ28CA-T7 picture photo
Mfg. Part Number
5.0SMDJ28CA-T7
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMD
Datasheet Download
5.0SMDJ28CA-T7.pdf
Availability of 5.0SMDJ28CA-T7
QUANTITY
5.0SMDJ28CA-T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5.0SMDJ28CA-T7
Internal Part NumberEIS-5.0SMDJ28CA-T7
Standard Package500
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)110A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5.0SMDJ28CA-T7
Related Links5.0SMDJ, 5.0SMDJ28CA-T7 Datasheet, Littelfuse Distributor
5.0SMDJ28CA-T7 Details Description
Related parts for 5.0SMDJ28CA-T7
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 56POS DUAL GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3POS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 31POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
KIT SC DPX SM 2.0 datasheet.pdf
22UF 350V 12,5X20 datasheet.pdf