FFF 50015-5300J
50015-5300J picture photo
Mfg. Part Number
50015-5300J
Datasheet Download
50015-5300J.pdf
Availability of 50015-5300J
QUANTITY
50015-5300J Order Process
Ship out your order
Specifications of 50015-5300J
Internal Part NumberEIS-50015-5300J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesHPC™
PackagingTube
Number of Positions300
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns75
FeaturesMating Guide
Contact FinishGold or Gold, GXT™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)50015-5300J
Related Links50015, 50015-5300J Datasheet, FFF Distributor
50015-5300J Details Description
Related parts for 50015-5300J
CAP CER 0.068UF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE 100PSI datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SW-CAP 11CH 20-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS UNIV I/O NO EARS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
EVAL KIT FOR SAM3X & SAM3A datasheet.pdf
VARISTOR 990V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 200MA 3.648 OHM datasheet.pdf