Vishay/Sprague 500D105M100BA2
500D105M100BA2 picture photo
Mfg. Part Number
500D105M100BA2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1UF 100V 6.3X13 85C AXI
Datasheet Download
500D105M100BA2.pdf
Availability of 500D105M100BA2
QUANTITY
500D105M100BA2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D105M100BA2
Internal Part NumberEIS-500D105M100BA2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package570
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D105M100BA2
Related Links500D105, 500D105M100BA2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D105M100BA2 Details Description
Related parts for 500D105M100BA2
HEATSINK 1.75" HI RISE TO-218 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 13.3VC DO204AC datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW DIFF SGL BLK RA datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/SKT WALL datasheet.pdf
RES 221 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHEET FABRIC 38.1MM SQ 100/PK datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf