Vishay/Sprague 500D476M010BA2A
500D476M010BA2A picture photo
Mfg. Part Number
500D476M010BA2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
47UF 10V 6.3X13 85C AXI
Datasheet Download
500D476M010BA2A.pdf
Availability of 500D476M010BA2A
QUANTITY
500D476M010BA2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D476M010BA2A
Internal Part NumberEIS-500D476M010BA2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package570
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D476M010BA2A
Related Links500D476, 500D476M010BA2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D476M010BA2A Details Description
Related parts for 500D476M010BA2A
WIRE DUCT FLEX 50 X 50 X 500MM datasheet.pdf
TRIAC 1KV 6A TO263 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 10POS 1MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC CTLR PFC STAGE PPAK MLP66-40 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf