Silicon Labs 500DDAE-ACF
500DDAE-ACF picture photo
Mfg. Part Number
500DDAE-ACF
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG HCSL 3.3V 150PPM OE SMD
Datasheet Download
500DDAE-ACF.pdf
Availability of 500DDAE-ACF
QUANTITY
500DDAE-ACF Order Process
Ship out your order
Specifications of 500DDAE-ACF
Internal Part NumberEIS-500DDAE-ACF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Oscillators and Voltage Controlled Oscillators
Featured ProductSi500 Low Jitter Silicon Oscillators
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSi500D
PackagingTube
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range900kHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±150ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)29.3mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10.7mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500DDAE-ACF
Related Links500DD, 500DDAE-ACF Datasheet, Silicon Labs Distributor
500DDAE-ACF Details Description
Related parts for 500DDAE-ACF
SENSR OPTO TRANS 5MM REFL TH PCB datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 105MA 8.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 250VAC RAD datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM DC3W-NC datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000000 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 10% 1400VDC RAD datasheet.pdf
LED CARTRIDGE 6.3V 200MA CYL datasheet.pdf