Silicon Labs 500DDAF-ACF
500DDAF-ACF picture photo
Mfg. Part Number
500DDAF-ACF
Brief Description
OSC PROG HCSL 3.3V 150PPM OE SMD
Datasheet Download
500DDAF-ACF.pdf
Availability of 500DDAF-ACF
QUANTITY
500DDAF-ACF Order Process
Ship out your order
Specifications of 500DDAF-ACF
Internal Part NumberEIS-500DDAF-ACF
Available Frequency Range900kHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±150ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)29.3mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10.7mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500DDAF-ACF
Related Links500DD, 500DDAF-ACF Datasheet, Silicon Labs Distributor
500DDAF-ACF Details Description
Related parts for 500DDAF-ACF
MIC COND ANALOG UNI -50DB datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .300 20POS datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMA datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 44MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 72POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MT THR SKT RA datasheet.pdf