Johanson Technology Inc. 500R07S8R2DV4T
500R07S8R2DV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R07S8R2DV4T
Brief Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
500R07S8R2DV4T.pdf
Availability of 500R07S8R2DV4T
QUANTITY
500R07S8R2DV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R07S8R2DV4T
Internal Part NumberEIS-500R07S8R2DV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R07S8R2DV4T
Related Links500R07S, 500R07S8R2DV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
500R07S8R2DV4T Details Description
Related parts for 500R07S8R2DV4T
IDC CABLE - MKC20K/MC20F/MPK20K datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.5A 58.5 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC IR RCVR MOD 40KHZ DOME datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 250KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 1.7A SOT23 datasheet.pdf