Johanson Dielectrics Inc. 500R07W222KV4T
500R07W222KV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R07W222KV4T
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
500R07W222KV4T.pdf
Availability of 500R07W222KV4T
QUANTITY
500R07W222KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R07W222KV4T
Internal Part NumberEIS-500R07W222KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.025" (0.64mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R07W222KV4T
Related Links500R07W, 500R07W222KV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500R07W222KV4T Details Description
Related parts for 500R07W222KV4T
CAP CER 0.33UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 16SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
EMI CHIP BEAD UH SMD datasheet.pdf
RES 9.54K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf