Johanson Dielectrics Inc. 500R14N470JV4T
500R14N470JV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R14N470JV4T
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
500R14N470JV4T.pdf
Availability of 500R14N470JV4T
QUANTITY
500R14N470JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R14N470JV4T
Internal Part NumberEIS-500R14N470JV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R14N470JV4T
Related Links500R14N, 500R14N470JV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500R14N470JV4T Details Description
Related parts for 500R14N470JV4T
RES 15.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/8W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" TIN datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG STRAIGHT datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO213AB datasheet.pdf