Johanson Dielectrics Inc. 500X07W222MV4T
500X07W222MV4T picture photo
Mfg. Part Number
500X07W222MV4T
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
500X07W222MV4T.pdf
Availability of 500X07W222MV4T
QUANTITY
500X07W222MV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500X07W222MV4T
Internal Part NumberEIS-500X07W222MV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500X07W222MV4T
Related Links500X07W, 500X07W222MV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500X07W222MV4T Details Description
Related parts for 500X07W222MV4T
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
QKE BACKPLANE PRELOAD AS-SY datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC GEAR 3.5W 220V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 43MM datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 335MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf