Silicon Labs 501BCAM032768CAGR
501BCAM032768CAGR picture photo
Mfg. Part Number
501BCAM032768CAGR
Brief Description
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501BCAM032768CAGR.pdf
Availability of 501BCAM032768CAGR
QUANTITY
501BCAM032768CAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 501BCAM032768CAGR
Internal Part NumberEIS-501BCAM032768CAGR
Standard Package2,500
TypeCMEMS®
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501BCAM032768CAGR
Related Links501BCAM0, 501BCAM032768CAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
501BCAM032768CAGR Details Description
Related parts for 501BCAM032768CAGR
CONN 2MM PLUG HOUSING 6DIN VERT datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
MODULE WIFLY 802.11 B/G U.FL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.67MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 48VIN 3.3VOUT 83W SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 432 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 3W DO204AL datasheet.pdf