Silicon Labs 501BCAM032768DAF
501BCAM032768DAF picture photo
Mfg. Part Number
501BCAM032768DAF
Brief Description
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501BCAM032768DAF.pdf
Availability of 501BCAM032768DAF
QUANTITY
501BCAM032768DAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501BCAM032768DAF
Internal Part NumberEIS-501BCAM032768DAF
TypeCMEMS®
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501BCAM032768DAF
Related Links501BCAM0, 501BCAM032768DAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501BCAM032768DAF Details Description
Related parts for 501BCAM032768DAF
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PNL MNT RED QUICK CONNECT datasheet.pdf
D SUB MA PLASTIC DUPC CAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 1.275KV RAD datasheet.pdf