Silicon Labs 501GBH-ADAF
501GBH-ADAF picture photo
Mfg. Part Number
501GBH-ADAF
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG 8NS 30PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
501GBH-ADAF.pdf
Availability of 501GBH-ADAF
QUANTITY
501GBH-ADAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501GBH-ADAF
Internal Part NumberEIS-501GBH-ADAF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCMEMS Technology and Si501/2/3/4 CMEMS Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi50x CMEMS® Programmable Oscillators
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesCMEMS® Si501
PackagingTray
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501GBH-ADAF
Related Links501GB, 501GBH-ADAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501GBH-ADAF Details Description
Related parts for 501GBH-ADAF
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 26POS datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 4A TO225AA datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X36 20NS 64QFP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 189 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
KIT EZRADIO TEST CARD SI4463 TRX datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 70A TO249 datasheet.pdf