Silicon Labs 501GCA-ADAF
501GCA-ADAF picture photo
Mfg. Part Number
501GCA-ADAF
Brief Description
OSC PROG 8NS 20PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
501GCA-ADAF.pdf
Availability of 501GCA-ADAF
QUANTITY
501GCA-ADAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501GCA-ADAF
Internal Part NumberEIS-501GCA-ADAF
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501GCA-ADAF
Related Links501GC, 501GCA-ADAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501GCA-ADAF Details Description
Related parts for 501GCA-ADAF
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CHAN 140W 28V NI-88OS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5MM datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf