Silicon Labs 501HAA-ADAF
501HAA-ADAF picture photo
Mfg. Part Number
501HAA-ADAF
Brief Description
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
501HAA-ADAF.pdf
Availability of 501HAA-ADAF
QUANTITY
501HAA-ADAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501HAA-ADAF
Internal Part NumberEIS-501HAA-ADAF
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501HAA-ADAF
Related Links501HA, 501HAA-ADAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501HAA-ADAF Details Description
Related parts for 501HAA-ADAF
CAP MICA 39PF 10% 500V SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 1500A AC/DC datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #3/8 10PC datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 63A IPAK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 140MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf