Silicon Labs 501HCAM032768CAGR
501HCAM032768CAGR picture photo
Mfg. Part Number
501HCAM032768CAGR
Brief Description
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501HCAM032768CAGR.pdf
Availability of 501HCAM032768CAGR
QUANTITY
501HCAM032768CAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 501HCAM032768CAGR
Internal Part NumberEIS-501HCAM032768CAGR
Standard Package2,500
SeriesSi501
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCMEMS®
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.9mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501HCAM032768CAGR
Related Links501HCAM0, 501HCAM032768CAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
501HCAM032768CAGR Details Description
Related parts for 501HCAM032768CAGR
DIP CABLE - CDP40G/AE40G/CDP40G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AMP LIMITING 16TQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 3RD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf