Silicon Labs 501JAA24M0000BAF
501JAA24M0000BAF picture photo
Mfg. Part Number
501JAA24M0000BAF
Brief Description
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501JAA24M0000BAF.pdf
Availability of 501JAA24M0000BAF
QUANTITY
501JAA24M0000BAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501JAA24M0000BAF
Internal Part NumberEIS-501JAA24M0000BAF
Standard Package50
SeriesSi501
PackagingCut Strip
TypeCMEMS®
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.9mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501JAA24M0000BAF
Related Links501JAA24, 501JAA24M0000BAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501JAA24M0000BAF Details Description
Related parts for 501JAA24M0000BAF
MOSFET RF N-CH 56W 28V NI780S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 4W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK datasheet.pdf