Silicon Labs 501KBM-ABAG
501KBM-ABAG picture photo
Mfg. Part Number
501KBM-ABAG
Brief Description
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5
Datasheet Download
501KBM-ABAG.pdf
Availability of 501KBM-ABAG
QUANTITY
501KBM-ABAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 501KBM-ABAG
Internal Part NumberEIS-501KBM-ABAG
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501KBM-ABAG
Related Links501KB, 501KBM-ABAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
501KBM-ABAG Details Description
Related parts for 501KBM-ABAG
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC SER/DESER 5-43MHZ 24B 48-TQFP datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 16.89MM datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 15A DO5 datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf