Silicon Labs 501MAH-ABAF
501MAH-ABAF picture photo
Mfg. Part Number
501MAH-ABAF
Brief Description
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM
Datasheet Download
501MAH-ABAF.pdf
Availability of 501MAH-ABAF
QUANTITY
501MAH-ABAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501MAH-ABAF
Internal Part NumberEIS-501MAH-ABAF
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501MAH-ABAF
Related Links501MA, 501MAH-ABAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501MAH-ABAF Details Description
Related parts for 501MAH-ABAF
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 60W SPOT CONFIG BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 806-866MHZ 1/4W SFU datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS CABLE PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
128M MDDR X32 200MHZ datasheet.pdf