Johanson Technology Inc. 501S42E680GV4E
501S42E680GV4E picture photo
Mfg. Part Number
501S42E680GV4E
Brief Description
CAP CER 68PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
501S42E680GV4E.pdf
Availability of 501S42E680GV4E
QUANTITY
501S42E680GV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 501S42E680GV4E
Internal Part NumberEIS-501S42E680GV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501S42E680GV4E
Related Links501S42E, 501S42E680GV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
501S42E680GV4E Details Description
Related parts for 501S42E680GV4E
IC MICROMONITOR 3.3V 5% 8-SOIC datasheet.pdf