API Delevan 5022-113H
5022-113H picture photo
Mfg. Part Number
5022-113H
Brief Description
FIXED IND 11UH 565MA 1.05 OHM
Datasheet Download
5022-113H.pdf
Availability of 5022-113H
QUANTITY
5022-113H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-113H
Internal Part NumberEIS-5022-113H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Type-
Material - CoreIron
Inductance11µH
Tolerance±3%
Current Rating565mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.05 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant44MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-113H
Related Links5022, 5022-113H Datasheet, API Delevan Distributor
5022-113H Details Description
Related parts for 5022-113H
CONN RING 10-12 AWG #5/16 PIDG datasheet.pdf
144 METRAL HDR STR PF 5X6 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS CA 0.43" datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ 10MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf