API Delevan 5022-303J
5022-303J picture photo
Mfg. Part Number
5022-303J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 30UH 348MA 2.8 OHM SMD
Datasheet Download
5022-303J.pdf
Availability of 5022-303J
QUANTITY
5022-303J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-303J
Internal Part NumberEIS-5022-303J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance30µH
Tolerance±5%
Current Rating348mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-303J
Related Links5022, 5022-303J Datasheet, API Delevan Distributor
5022-303J Details Description
Related parts for 5022-303J
IC ADC 10BIT SER 1M 30TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
OPTION CARD TACHOMETER LDD RATE datasheet.pdf
CABLE 20COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
METAL TO METAL datasheet.pdf
21+21 WAY M HORIZ SMT WOJS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W DO214AC datasheet.pdf