API Delevan 5022-303J
5022-303J picture photo
Mfg. Part Number
5022-303J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 30UH 348MA 2.8 OHM SMD
Datasheet Download
5022-303J.pdf
Availability of 5022-303J
QUANTITY
5022-303J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-303J
Internal Part NumberEIS-5022-303J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance30µH
Tolerance±5%
Current Rating348mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-303J
Related Links5022, 5022-303J Datasheet, API Delevan Distributor
5022-303J Details Description
Related parts for 5022-303J
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
FUSE 250A 500V HS BOLT-ON datasheet.pdf
IC COMPARATOR 400MV REF 3-DFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf