API Delevan 5022-822J
5022-822J picture photo
Mfg. Part Number
5022-822J
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 748MA 600 MOHM
Datasheet Download
5022-822J.pdf
Availability of 5022-822J
QUANTITY
5022-822J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-822J
Internal Part NumberEIS-5022-822J
Type-
Material - CoreIron
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating748mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-822J
Related Links5022, 5022-822J Datasheet, API Delevan Distributor
5022-822J Details Description
Related parts for 5022-822J
CONN HEADR BRKWAY .100 27POS R/A datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AUDIO DIGITAL FILTER 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.6KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER SHEET SILVER datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3A SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf