API Delevan 5022R-271J
5022R-271J picture photo
Mfg. Part Number
5022R-271J
Brief Description
FIXED IND 270NH 2.285A 70 MOHM
Datasheet Download
5022R-271J.pdf
Availability of 5022R-271J
QUANTITY
5022R-271J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-271J
Internal Part NumberEIS-5022R-271J
Material - CorePhenolic
Inductance270nH
Tolerance±5%
Current Rating2.285A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-271J
Related Links5022R, 5022R-271J Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-271J Details Description
Related parts for 5022R-271J
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MQS GRIFFSCHALE 6P datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS POTTING W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 31POS datasheet.pdf
RES 34.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A datasheet.pdf