API Delevan 5022R-331G
5022R-331G picture photo
Mfg. Part Number
5022R-331G
Brief Description
FIXED IND 330NH 2.015A 90 MOHM
Datasheet Download
5022R-331G.pdf
Availability of 5022R-331G
QUANTITY
5022R-331G Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-331G
Internal Part NumberEIS-5022R-331G
Material - CorePhenolic
Inductance330nH
Tolerance±2%
Current Rating2.015A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant360MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-331G
Related Links5022R, 5022R-331G Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-331G Details Description
Related parts for 5022R-331G
IC DAC 8 BIT MULTIPLYING 16-DIP datasheet.pdf
NON SILICONE TIM 150X150X2MM datasheet.pdf
NULL MODEM CABLE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
0603 10K H60 datasheet.pdf
CONN HEADER MALE .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 62PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CR BKR MAG-HYDR 30A 480VAC/80VDC datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CAP 6.4MM datasheet.pdf