API Delevan 5022R-332G
5022R-332G picture photo
Mfg. Part Number
5022R-332G
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 430MA 2 OHM SMD
Datasheet Download
5022R-332G.pdf
Availability of 5022R-332G
QUANTITY
5022R-332G Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-332G
Internal Part NumberEIS-5022R-332G
Material - CorePhenolic
Inductance3.3µH
Tolerance±2%
Current Rating430mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2 Ohm Max
Q @ Freq33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-332G
Related Links5022R, 5022R-332G Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-332G Details Description
Related parts for 5022R-332G
ADM10T/AE10G/ADM10T datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 004 datasheet.pdf
RES MO 2W 110K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 3A SYNC 16DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.37 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8 BK 10 6"PC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.001UF RADIAL datasheet.pdf