API Delevan 5022R-392F
5022R-392F picture photo
Mfg. Part Number
5022R-392F
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 395MA 2.3 OHM
Datasheet Download
5022R-392F.pdf
Availability of 5022R-392F
QUANTITY
5022R-392F Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-392F
Internal Part NumberEIS-5022R-392F
Material - CorePhenolic
Inductance3.9µH
Tolerance±1%
Current Rating395mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3 Ohm Max
Q @ Freq33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-392F
Related Links5022R, 5022R-392F Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-392F Details Description
Related parts for 5022R-392F
CONN RCPT 28POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 20PLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 320W datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN MINI-SHUNT 2MM 2POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP AUTO/OFF/MAN datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
7MM TRIANGLE INSERT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf