API Delevan 5022R-393J
5022R-393J picture photo
Mfg. Part Number
5022R-393J
Brief Description
FIXED IND 39UH 361MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
5022R-393J.pdf
Availability of 5022R-393J
QUANTITY
5022R-393J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-393J
Internal Part NumberEIS-5022R-393J
Material - CorePhenolic
Inductance39µH
Tolerance±5%
Current Rating361mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant14.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-393J
Related Links5022R, 5022R-393J Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-393J Details Description
Related parts for 5022R-393J
CONN PC PIN GOLD datasheet.pdf
PHONO JACK 8POS R/A WHT/RED GOLD datasheet.pdf
CABLE .141 N TYPE PLUG-PLUG 5" datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 70' CRIMP NM-NM datasheet.pdf
IC HALL SENSOR PREC PROGR 8SOIC datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME HT GRN 1 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
CAP TANT 33.0UF 16.0V SMD datasheet.pdf
THERMOCOUPLE CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf