API Delevan 5022R-913G
5022R-913G picture photo
Mfg. Part Number
5022R-913G
Brief Description
FIXED IND 91UH 280MA 4.3 OHM SMD
Datasheet Download
5022R-913G.pdf
Availability of 5022R-913G
QUANTITY
5022R-913G Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-913G
Internal Part NumberEIS-5022R-913G
Material - CorePhenolic
Inductance91µH
Tolerance±2%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.3 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-913G
Related Links5022R, 5022R-913G Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-913G Details Description
Related parts for 5022R-913G
MOSFET N-CH 500V 35A ISOPLUS247 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 6A 200V GBU datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470K OHM 16DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0306 datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET PACK OF 100 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf