TE Connectivity Raychem Cable Protection 5026A1311-0
5026A1311-0 picture photo
Mfg. Part Number
5026A1311-0
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE COAXIAL 26AWG 2500'
Datasheet Download
5026A1311-0.pdf
Availability of 5026A1311-0
QUANTITY
5026A1311-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5026A1311-0
Internal Part NumberEIS-5026A1311-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
Cable TypeCoaxial
Cable Group-
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7 Strands / 34 AWG
Jacket (Insulation) MaterialThermorad® O
Jacket (Insulation) Diameter0.084" (2.13mm)
Shield TypeBraid
Impedance50 Ohm
Length2500' (762m)
Jacket ColorBlack
Usage-
Features-
Conductor MaterialCopper, Tinned
Dielectric MaterialRayfoam® L
Dielectric Diameter0.047" (1.19mm)
Shield MaterialCopper, Tinned
Shield Coverage90%
VoP, Velocity of Propagation75
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5026A1311-0
Related Links5026A, 5026A1311-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
5026A1311-0 Details Description
Related parts for 5026A1311-0
CONTROLLER LOAD .15-75A 0-5VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.024DIA TIN datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 450MA 1.65 OHM datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
16 AWG SOLID BC datasheet.pdf
CONN HDR 33POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf