Silicon Labs 503MAA-ACAF
503MAA-ACAF picture photo
Mfg. Part Number
503MAA-ACAF
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM
Datasheet Download
503MAA-ACAF.pdf
Availability of 503MAA-ACAF
QUANTITY
503MAA-ACAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 503MAA-ACAF
Internal Part NumberEIS-503MAA-ACAF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCMEMS Technology and Si501/2/3/4 CMEMS Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi50x CMEMS® Programmable Oscillators
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesCMEMS® Si503
PackagingTray
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)503MAA-ACAF
Related Links503MA, 503MAA-ACAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
503MAA-ACAF Details Description
Related parts for 503MAA-ACAF
CONN RECEP WATERPROOF 5 POS datasheet.pdf
TRANS NPN 350V 4A DPAK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BP GUIDE & POLAR MODULE datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 800MA 0805 datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf