Rubycon 50ST335MD15750
50ST335MD15750 picture photo
Mfg. Part Number
50ST335MD15750
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLY 3.3UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
50ST335MD15750.pdf
Availability of 50ST335MD15750
QUANTITY
50ST335MD15750 Order Process
Ship out your order
Specifications of 50ST335MD15750
Internal Part NumberEIS-50ST335MD15750
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5 (48 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPMLCAP (Polymer Multi-Layer Capacitor) Overview
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesPMLCAP®, ST
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TypeBi-Polar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Surface Mount Land Size*
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5750 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)50ST335MD15750
Related Links50ST335, 50ST335MD15750 Datasheet, Rubycon Distributor
50ST335MD15750 Details Description
Related parts for 50ST335MD15750
IC CONTROLLR SER NETWK IN 68PLCC datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM WDU 2.5-10 WM BR datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 57.6OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 1611 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.63V VTH 8-SOIC datasheet.pdf
IC OSC XTAL DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf