Rubycon 50ST684MB23225
50ST684MB23225 picture photo
Mfg. Part Number
50ST684MB23225
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLY 0.68UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
50ST684MB23225.pdf
Availability of 50ST684MB23225
QUANTITY
50ST684MB23225 Order Process
Ship out your order
Specifications of 50ST684MB23225
Internal Part NumberEIS-50ST684MB23225
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPMLCAP (Polymer Multi-Layer Capacitor) Overview
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesPMLCAP®, ST
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TypeBi-Polar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Surface Mount Land Size*
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)50ST684MB23225
Related Links50ST684, 50ST684MB23225 Datasheet, Rubycon Distributor
50ST684MB23225 Details Description
Related parts for 50ST684MB23225
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 59K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ATTACHMENT PLUG W/SURGE PROTECT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf