Silicon Labs 510ABA156M250AAG
510ABA156M250AAG picture photo
Mfg. Part Number
510ABA156M250AAG
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA156M250AAG.pdf
Availability of 510ABA156M250AAG
QUANTITY
510ABA156M250AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA156M250AAG
Internal Part NumberEIS-510ABA156M250AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA156M250AAG
Related Links510ABA15, 510ABA156M250AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA156M250AAG Details Description
Related parts for 510ABA156M250AAG
FIXED IND 390UH 133MA 7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CABLE BUNDLE ACCY datasheet.pdf
SR BTS CB FT 5 ASY datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 40MA 640 MOHM SMD datasheet.pdf