Silicon Labs 510ABA212M500AAGR
510ABA212M500AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510ABA212M500AAGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA212M500AAGR.pdf
Availability of 510ABA212M500AAGR
QUANTITY
510ABA212M500AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA212M500AAGR
Internal Part NumberEIS-510ABA212M500AAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA212M500AAGR
Related Links510ABA21, 510ABA212M500AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA212M500AAGR Details Description
Related parts for 510ABA212M500AAGR
THERMISTOR 10 OHM 245V PTC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON RED 500/PK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC MIXER DOWN CONV DUAL 36-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 400MA 400 MOHM datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
LED COB CXB1304 5000K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 20% 160VDC AXIAL datasheet.pdf