Silicon Labs 510ABA212M500BAG
510ABA212M500BAG picture photo
Mfg. Part Number
510ABA212M500BAG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA212M500BAG.pdf
Availability of 510ABA212M500BAG
QUANTITY
510ABA212M500BAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA212M500BAG
Internal Part NumberEIS-510ABA212M500BAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA212M500BAG
Related Links510ABA21, 510ABA212M500BAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA212M500BAG Details Description
Related parts for 510ABA212M500BAG
CONN PLUG DISCRETE IDC 36POS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6POS 0.5MM 4" datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 DBL R/A SMD datasheet.pdf
CONN MALE M12 5POS R/A 5M CABLE datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 60POS datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 600MA 344.5 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 1.27MM SMD datasheet.pdf