Silicon Labs 510ABA74M2500AAGR
510ABA74M2500AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510ABA74M2500AAGR
Brief Description
OSC XO 74.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA74M2500AAGR.pdf
Availability of 510ABA74M2500AAGR
QUANTITY
510ABA74M2500AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA74M2500AAGR
Internal Part NumberEIS-510ABA74M2500AAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA74M2500AAGR
Related Links510ABA74, 510ABA74M2500AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA74M2500AAGR Details Description
Related parts for 510ABA74M2500AAGR
IC VREF SHUNT 1.225V TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 610MA 230 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.96NS 132CSBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
24AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-12V 30W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.26W SOT723 datasheet.pdf
NGR MON UNIV SC FIBER RJ45 61850 datasheet.pdf
220UF 100V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf