Silicon Labs 510BBA155M520AAG
510BBA155M520AAG picture photo
Mfg. Part Number
510BBA155M520AAG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510BBA155M520AAG.pdf
Availability of 510BBA155M520AAG
QUANTITY
510BBA155M520AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510BBA155M520AAG
Internal Part NumberEIS-510BBA155M520AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510BBA155M520AAG
Related Links510BBA15, 510BBA155M520AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510BBA155M520AAG Details Description
Related parts for 510BBA155M520AAG
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 970 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CARD GUIDE NAR 7.5X0.078" NAT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
POWER INLET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf