Silicon Labs 510BBA155M520AAGR
510BBA155M520AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510BBA155M520AAGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510BBA155M520AAGR.pdf
Availability of 510BBA155M520AAGR
QUANTITY
510BBA155M520AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510BBA155M520AAGR
Internal Part NumberEIS-510BBA155M520AAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510BBA155M520AAGR
Related Links510BBA15, 510BBA155M520AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510BBA155M520AAGR Details Description
Related parts for 510BBA155M520AAGR
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK BUFF 18OUT 200MHZ 100LBGA datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 44POS 5A datasheet.pdf
RES 536 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/LASTGASP TP- datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf