Silicon Labs 510BBA156M250AAGR
510BBA156M250AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510BBA156M250AAGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510BBA156M250AAGR.pdf
Availability of 510BBA156M250AAGR
QUANTITY
510BBA156M250AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510BBA156M250AAGR
Internal Part NumberEIS-510BBA156M250AAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510BBA156M250AAGR
Related Links510BBA15, 510BBA156M250AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510BBA156M250AAGR Details Description
Related parts for 510BBA156M250AAGR
CONV DC-DC 48V IN 3.3V OUT 20W datasheet.pdf
IC 4-16 LINE DECOD/DEMUX 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 94.2 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE/SOFTWARE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 3.18MM ID 50MM L datasheet.pdf