Silicon Labs 510BBA200M000AAG
510BBA200M000AAG picture photo
Mfg. Part Number
510BBA200M000AAG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510BBA200M000AAG.pdf
Availability of 510BBA200M000AAG
QUANTITY
510BBA200M000AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510BBA200M000AAG
Internal Part NumberEIS-510BBA200M000AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510BBA200M000AAG
Related Links510BBA20, 510BBA200M000AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510BBA200M000AAG Details Description
Related parts for 510BBA200M000AAG
CONN HEADER VERT 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 6A 500V CLASS GG datasheet.pdf
SWITCH REED 175VDC 10W AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE RGB, WHT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 155MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
STANDARD CABLE JUMPER 260010802 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf