Vishay/Sprague 510D226M016AA3D
510D226M016AA3D picture photo
Mfg. Part Number
510D226M016AA3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
22UF 16V 6.502X15.164 105C RAD
Datasheet Download
510D226M016AA3D.pdf
Availability of 510D226M016AA3D
QUANTITY
510D226M016AA3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510D226M016AA3D
Internal Part NumberEIS-510D226M016AA3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package470
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510D226M016AA3D
Related Links510D226, 510D226M016AA3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510D226M016AA3D Details Description
Related parts for 510D226M016AA3D
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
KNURLED NUT 13/32" COPPER ALLOY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-24 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf