Vishay/Sprague 510D335M063AA3D
510D335M063AA3D picture photo
Mfg. Part Number
510D335M063AA3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3.3UF 63V 6.502X15.164 105C RAD
Datasheet Download
510D335M063AA3D.pdf
Availability of 510D335M063AA3D
QUANTITY
510D335M063AA3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510D335M063AA3D
Internal Part NumberEIS-510D335M063AA3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package470
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510D335M063AA3D
Related Links510D335, 510D335M063AA3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510D335M063AA3D Details Description
Related parts for 510D335M063AA3D
IC DAC 12BIT 210MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
PF VERT SIG HDR STD 48MM- 5ROW datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 2GHZ 16VFQFN datasheet.pdf
ADAPTER TARGET HEAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER VIDEO 3CH SSOP-A20 datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf